Pałac Leipzigera

Tradycja i nowoczesność

Hotel Altus Palace mieści się w zabytkowym budynku dawnego Pałacu Leipzigera, w sąsiedztwie pięknego Ogrodu Staromiejskiego, nieopodal największych atrakcji miasta - Starego Rynku, Opery Wrocławskiej, Teatru Lalek i Ostrowa Tumskiego.

Pieczołowicie odrestaurowane, historyczne wnętrza wzbogacone zostały o nowoczesne, artystyczne aranżacje, w których zadbano o najwyższy komfort i niepowtarzalną, unikatową atmosferę miejsca.

To miejsce, które pokochasz już od progu.

Historia

Pałac w sercu miasta

Zabytkowy budynek dawnego Pałacu Leipzigera powstał w 1874 roku jako rodzinna rezydencja bankiera Ignatza Leipzigera. Architektem pałacu był Carl Schmidt, który zaprojektował również Wzgórze Liebicha (obecnie Wzgórze Partyzantów) i Teatr Miejski (dziś Opera).

W późniejszych latach właściciel sprzedał bydynek miastu - przed II wojną światową był on siedzibą banku i instytucji miejskich, a po 1945 r. ulokowano w nim biura.

Pałac Leipzigera od początku był miejscem niezwykle prestiżowym – jego ozdobą była reprezentacyjna klatka schodowa ze zdobionymi poręczami, marmurami karraryjskimi, kolumnami i sztukateriami. Zarówno zachwycające lobby, jak i piękną salę balową, czy oryginalne marmoryzowane stiuki, po pieczołowitej renowacji, mogą obecnie podziwiać Goście hotelu Altus Palace.

DLA GOŚCI

Udogodnienia

Wygodny parking przy hotelu gwarantuje łatwy dostęp i bezpieczne miejsce dla samochodów.

Na terenie obiektu jest limitowana ilość miejsc parkingowych. Brak możliwości rezerwacji miejsca.

Opłata parkingowa: 150 zł /doba.

Zgoda na pliki cookie
Konfiguracja
O plikach cookie